УКРАЇНСЬКА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА
Свято-Покровська парафія
 с.Велика Омеляна


З БЛАГОСЛОВЕННЯ АРХІЄПИСКОПА РІВНЕНСЬКОГО І ОСТРОЗЬКОГО ВАРФОЛОМІЯ

Головна | Реєстрація | Вхід
Меню
Випадкове фото
Пошук
Головна » Статті » Мої статті

Як вибирати нареченого (наречену)?

     Всяка злість мала у порівнянні зі злістю дружини; жереб грішника нехай упаде на неї. Що сходження по піску для ніг старого, то сварлива дружина для тихого чоловіка. Опущені руки і розслаблені коліна - дружина, яка не ощасливить свого чоловіка. Від дружини початок гріха і через неї всі ми вмираємо.

 

     Щасливий чоловік доброї дружини, і число днів його - сугубе. Добра дружина - щаслива доля: вона дається на спадок тим, які бояться Господа; з нею у багатого і бідного - серце задоволене і обличчя повсякчас веселе.

( Сир. 25 , 21-22 , 26-27 ; 26 , 1-4).

 


Молодець красивий, та на душу крив.

Собою красава, та душа трухлява.

Красна ягідка, та на смак гірка.

Не шукай краси, шукай доброти.

Краса придивиться, а розум знадобиться.

Не з красунею будинок тримається, а розумницею.

На красивого дивитися добре, а з розумним жити легко. 

Не гарно, та скажеш потім спасибі.

Смирення - дівоче намисто.

Чого дівчина не знає, то її і прикрашає.

Добру дружину взяти - ні нудьги, ні горя не знати.

З доброю дружиною горе вдвічі менше, а радість удвічі більша.

Російські прислів'я .

 

Ні вибір по пристрасті, ні душевна чарівність, ні надії на свою мудрість не можуть нас убезпечити від помилки. Без Бога ні до порога, - говорить прислів'я. І дійсно, як і в усьому, у виборі чоловіка пробним, наріжним каменем є Христос. Нехай головним буде для вас спільність по духу. Адже плоть немічна, дух же бадьорий і може подолати все, за словами Спасителя ( Мф. 26 , 41).

Протоієрей Сергій Миколаїв (р. в 1952).

 

Якщо ти здоровий і вона здорова, один одному подобаєтеся, і наречена благонадійної поведінки, і мати її має хороший неропотливий характер, то й можеш вступити з нею в шлюб.

Преподобний Амвросій Оптинський (1812-1891).

 

Молоді люди, виховані під керівництвом Церкви, при настанні пори подружжя у глибині серця моляться Богу про улаштування їх майбуття і довіряють долю свою всеблагому промислу Божому. Поради батьків і старших, піддаються впливу досвідом, що не відкидаються ними з такою гордістю, як часто ми бачимо нині у молодих людей, гордовитих своїю науковою освітою. Молоді християнські подружжя дивляться один на одного як на постійних і нерозлучних товаришів і співробітників на шляху життя, яким Сам Господь судив ділити навпіл все: і радість, і горе.

Амвросій (Ключар), архієпископ Харківський (1821-1901).

 

Будь побожним, відданим Богу, на Якого сподіваючись, молись, щоб Сам Він послав іншу половину, бажану Йому і рятівну тобі. Шукаючи подружнього союзу, не припускай поганих цілей, або пристрасне блаженство, або користь, або марнославство. Коли знайшов, прийми, як дар Божий, з вдячністю до Бога, з любов'ю, стільки ж і з повагою до цього дару.

Святитель Феофан, затворник Вишенський (1815-1894).

 

Брати дружину треба тільки для того одного, щоб уникати гріха, щоб позбутися від усякого блудодіяння; для того потрібно вступати в шлюб, щоб він допоміг нам вести життя цнотливо; а це буде в тому випадку, якщо ми будемо брати таких наречених, які можуть принести до нас велику цнотливість, велику скромність. Краса тілесна, чи не поєднана з душевною чеснотою, може захоплювати чоловіка двадцять або тридцять днів, а далі не матиме сили, але виявивши погані риси дружини, знищить всю любов; ті ж, які блищать красою душевною, чим більше проходить часу і чим більше вони виявляють свою шляхетність, тим сильніше роблять прихильність у своїх чоловіках і більше підсилюють їх любов. Таким чином, коли між ними існує полум'яна і щира дружба, виключається всякого роду перелюб, і навіть ніяка думка про розпусту не спадає на думку чоловіка, люблячого свою дружину, такою цнотливістю є вподобання і заступництво Боже на весь свій дім.

Будемо одного тільки шукати в нареченій - душевної чесноти і благородства вдач, щоб насолоджуватися світом, щоб втішатися взаємною згодою та постійною любов'ю.

Залишивши все, будемо шукати в дружині добру душу, щоб знайти в ній і любов... Шукай добрих властивостей в дівчині: скромність, благочестя і побожності; це буде для тебе краще незліченних скарбів.

Розсудливість, поміркованість, лагідність, доброта і безневинне серце, благородство душі - такі ознаки істинної краси. Скільки таких чоловіків, які жили з красивими дружинами, але тяжко закінчили своє життя; навпаки, скільки таких, які мали дружин не дуже благовидних, але в повному благополуччі дожили до старості.

Зроби все, щоб взяти дружину добру і слухняну, знаючи, що повинно бути одне з двох: або, взявши дурну дружину, переносити її злобу, або, не бажаючи цього і відкинувши її, бути винним у перелюбстві.

... І ти, коли маєш намір взяти дружину, не звертайся до людей, але звертайся до Бога. Скажи Богу: "кого Ти хочеш, того і визнач мені Своїм Промислом"; доручи Богу цю справу, і Він нагородить тебе за те, що ти надаси Йому таку високу честь.

Святитель Іоанн Златоуст (IV - V століття).

 

Отже, маючи намір одружитися, потрібно перш за все усередно молити Господа, щоб Він сам по Своїй волі влаштував подружжя. Наречений і наречена повинні перейнятися думкою, що одними власними силами, без благословіння Божого, їм не влаштувати свого щастя і доброго порядку в подружньому житті...

Священик Олександр Різдвяний (1872-1905).

 

Що за жінка без віри, благочестя, без лагідності, без цнотливості? Їй ніякої ціни не можна дати, вона тягар для себе самої, тим більше для оточуючих, які живуть з нею, тим більше для свого чоловіка.

П. Шумов, протоієрей (XIX століття).

 

Доля бути матерями дітей, здорових духом і тілом, належить не тим дружинам, які віддані всій метушні мирській, в яких розум отуманився, уява розпалилась і кров схвильована пристрастями, але які живуть по розуму, в усякому благочесті й чистоті.

Ієромонах Порфирій (Левашов) (1797-1868).

 

Людина порочна, що шукає любові на стороні, не може щиро любити свою дружину. Минуле встане примарою між ним і її чистотою, і цей привид отруїть хвилини щастя, унеможливить це щастя... Така людина розбестить і дружину, тому що внесе в храмину сім'ї аромат злочинної любові. На цій підставі преподобний Феодор Студит (IX ст.) вважає безумовно необхідним, щоб чистий з'єднувався з чистою, безневинний з невинної... З'єднання невинної з людиною морально полеглим здається каліцтвом.

Священик Михайло Труханов (XX -XXI ст.).

 

Треба дивитися не на те, щоб наречена була багата і красива, а насамперед на те, щоб вона була проста і смиренна. Тобто більше уваги треба звернути не на зовнішню, а на внутрішню красу майбутньої нареченої. Якщо дівчина людина надійна, якщо вона наділена мужністю, але не більше, ніж воно необхідне жіночому характеру, - це дуже допоможе майбутньому чоловікові у всіх труднощах приходити з нею до повного взаєморозуміння і не мучитися головним болем. Якщо ж у неї є ще й страх Божий, є смиренність, то вони можуть, взявшись за руки, перейти на протилежний берег  річки цього світу.

На деякі несуттєві дрібниці треба закрити очі, бо не буває такого, щоб все було так, як нам хочеться.

У різниці характерів криється божественна гармонія.

Невелика різниця в характерах подружжя допомагає створити гармонійну сім'ю, тому що один з подружжя доповнює іншого. Ви обоє на одну ногу, - сказав я одному подружжю, - і тому один одному не підходите!

Дві людини, які жили до вступу в шлюб своїм особливим життям, які мали вже сформовані звички, погляди, які мали кожен окремо своїх друзів, приятелів, одружившись, починають жити спільним життям. Звичайно, не може бути легко відразу - потрібно багато зусиль для взаємного пристосування, для поступливості і для вміння знаходити шляхи по-життю, не обтяжливі для жодної сторони. Коли в серці є любов, тоді, звичайно, все стає легше, природніше, але якщо в наявності не любов, а "фізіологічна закоханість", чисто сексуальний потяг один до одного, тоді тимчасово обидві сторони йдуть на поступки, як би закривають для себе всі важкості в іншій людині - щоб, прокинувшись від "чаду пристрасті" пережити гостре відштовхування один від одного.

В. Зіньківський, протоієрей, професор (ХХ століття).

 

Необхідна умова для утворення міцної християнської сім'ї - знайти майбутньому подружжю хорошого духівника. Духівник гратиме роль третейського судді, стежачи за тим, щоб у сім'ї не виникало сварок.

Старець Паїсій Святогорець (1924-1994).

 

Юнаки! Не спокушайтеся миловидністю особи дівчини, але краще подивіться на її звернення з рідною матір'ю. Скоро ви побачите, що дочка послужлива, шаноблива з матір'ю, перед вами обраниця небес! Але якщо ви помітите нехтування, невдоволення в тоні, зухвалість і навіть хамство у поводженні з матір'ю, біжіть геть з цього будинку.

Джерело інформації

Категорія: Мої статті | Додав: Ірина (09.09.2013)
Переглядів: 892
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Календар

 
 

 




       | УПЦ Рівненська Єпархія Свято-Покровська парафія с.Велика Омеляна © 2024 |